Poduzetni učitelj za poduzetnog učenika
Autor: Martina Katar, 25. 9. 2017.

OŠ Jože Horvata Kotoriba ove se godine prijavila na natječaj Europske komisije u okviru programa Erasmus+ s projektom „Poduzetni učitelj za poduzetnog učenika“. Projekt nam je odobren i u cijelosti će biti financiran iz programa Europske unije. Erasmus+ najveći je program Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport, a u okviru njega nude se aktivnosti mobilnosti u svrhu učenja za pojedince. Tako će se ove školske godine, po prvi puta, osmero naših djelatnika stručno usavršavati u inozemstvu, a stečena znanja i vještina potom će podijeliti s ostalim djelatnicima. U Češku, Italiju i Španjolsku putovat će učitelji razredne nastave Robert Katanec, Nenad Podgorelec i Željka Matulin, učiteljice predmetne nastave Ivana Jakopović, Danijela Krobot, Karmen Somi i Romina Volar, te psihologinja Martina Katar.

Projekt „Poduzetan učitelj za poduzetnog učenika“ osmislili smo vođeni željom da potaknemo naše učenike na veću aktivnost i inicijativu u vlastitom učenju i radu te ih motiviramo za ostvarivanje svojih punih potencijala. Cilj projekta je osnažiti učitelje i stručne suradnike u vještinama, znanjima i metodama, ali i osobinama ličnosti koje će im poslužiti u poticanju poduzetnosti i inicijative učenika i razvijanju poduzetničkih osobina ličnosti kod učenika. Želimo osigurati kontinuirano razvijanje poduzetničke kompetencije kod učenika te ćemo kroz ovaj projekt obogatiti školski kurikulum i izraditi kurikulum za međupredmetnu temu za poticanje poduzetničke kompetencije učenika.

Učitelji koji prođu tečajeve imat će obavezu podijeliti novostečeno znanje s drugim učiteljima u školi kroz prezentacije i radionice na učiteljskim vijećima. Stečene kompetencije i iskustva primijenit će se u radu s djecom, kako u redovnoj nastavi tako i u drugim oblicima rada s učenicima, što će djeci omogućiti bolje obrazovanje i poticajnije okruženje. Očekujemo da će nam projekt pomoći da dugoročno postanemo škola koja zna motivirati i poticati svoje učenike na aktivnost, izvrsnost i poduzetnost.

Prva mobilnost očekuje nas u listopadu, a sve novosti u vezi projekta možete pratiti na stranicama Škole.