Poduzetničko razmišljanje u obrazovanju
Autor: Martina Katar, 2. 11. 2017.

Nakon uspješnih priprema za Erasmus + projekt, zajedno s kolegom Katanec Robertom iz Osnovne škole Jože Horvata Kotoriba,gostovao sam u Pragu pet dana na stručnom usavršavanju iz poduzetništva. Tema seminara je bila Njegovanje poduzetničkog razmišljanja u obrazovanju.

Na samom početku usavršavanja, predstavili smo se svojim imenom, mjestom rada i očekivanjima od tečaja.

Na početku svakog dana upoznali smo se s ciljevima koje smo realizirali tijekom dana.
Tako smo prošli kroz sljedeće teme: koncept poduzetništva, razvoj poduzetništva, različiti tipovi poduzetništva te poduzetništvo kao metoda naspram poduzetništva kao praksa.
            Nisu  izostale niti različite grupne rasprave, igranja i dijeljenja međusobnih iskustava. Tako smo prošli kroz vježbe igre, empatije, kreacije, eksperimentiranja i refleksije.

Na predavanju je bilo riječi i o KIWANIS  djeci. To su djeca koja sudjeluju u programu organizacije KIWANIS KIDS. Djeca uče kako da postanu vođe i pomažu drugima.

Bilo je govora i o Belbingovom timu uloga gdje se točno specificiraju karakteristike pojedinca u nekom timu.

Dio seminara je bio zamišljen kroz poučne igre u kojima su aktivno sudjelovali svi sudionici.

Seminar je završio evaluacijom i podjelom diploma sudionicima.

Stečena znanja, vještine i iskustva primijenit ćemo u svome radu s učiteljima i učenicima i na taj način nastavu učiniti zanimljivijom, poduzetnijom i poticajnijom za učenike.

Nenad Podgorelec