Obilježen Mjesec hrvatske knjige
Autor: Martina Katar, 23. 11. 2020.

U našoj su se školi u mjesecu posvećenom knjizi i promicanju čitanja održale radionice kod onih najmlađih.

Treći i četvrti razredi upoznali su neobična bića koja nam se potajno miješaju u život, neprestano se trudeći našu svakidašnjicu učiniti složenijom od one kakvu bismo mi željeli. Riječ je o Kućnim čudovištima Stanislava Marijanovića. Tako smo doznali da nam se ponekad u život mogu ugurati Zavid Jalov, Zateleb Cmok, Nemrd Otega, Gnjavo Dodijan, Jurko Bezglav, Laža Blamaža i mnogi drugi. Razgovarali smo i kako ih se možemo riješiti.

U drugome smo razredu čitali Knjigu čarobnih formula Stanislava Marijanovića. Riječ je o napetoj priči u kojoj su dva mala kućna čudovišta Rogo i Bodo ostala sama kod kuće. Saznali smo koje su ih sve neprilike snašle zahvaljujući njihovoj neizbrušenoj vještini čitanja. Na kraju su učenici pomoću svojih čarobnih formula sami pretvarali bića u neka nova čudovišta.

Prvi pak se razred upoznao s vrlo profinjenim bićem sa šeširom i frakom koji jede čarape, a omiljena poslastica su mu one dječje, saftne i koje nisu u ladici. Riječ je o Čarapojedcu Ivane Guljašević. Naučili su i kako ga se najlakše riješiti, a na kraju su ga i ilustrirali.

Na ovim smo se satovima uvjerili kako su knjige jedinstvena prijenosna čarolija, zato čitajmo!

Janja Matanović