Bili smo na maturalcu!

by | lip 24, 2026 | Vijesti

Bili smo na maturalcu koji ćemo sigurno zauvijek pamtiti. Tijekom ta četiri dana posjetili smo mnoga zanimljiva mjesta: Njivice, Punat, otočić Košljun, Jurandvor, Bašku, grad Krk i Kraljevicu te smo saznali mnoge zanimljive informacije o povijesti Krka. Ovo putovanje bilo je posebno jer nam je omogućilo da još bolje upoznamo jedni druge, družimo se izvan školskih klupa i zajedno stvorimo nove uspomene koje ćemo zauvijek nositi sa sobom. U špilji Biserujki naučili smo više o podzemnom svijetu i prirodnim ljepotama otoka Krka. Na otočiću Košljunu razgledali smo franjevački samostan i bogatu etnografsku zbirku te saznali mnogo o glagoljici i hrvatskoj povijesti. U Jurandvoru smo posjetili crkvicu sv. Lucije i upoznali se s  Bašćanskom pločom, jednom od najvažnijih hrvatskih povijesnih spomenika. U gradu Krku razgledali smo stare gradske ulice, katedralu i druge kulturne znamenitosti, a u Kraljevici smo posjetili Muzej ribarstva i brodogradnje gdje smo imali fini ručak i desert koji je bio pravi čokoladni užitak. Zbog velikih vrućina rashlađivali smo se kupanjem, a neki i ronjenjem. Bez obzira na visoke temperature uvijek su se nosile čarape na papuče – nova moda … Slobodno vrijeme dobro smo iskoristili za šetnju, druženje ili odmor. Sa maturalca smo se vratili puni novih znanja i nezaboravnih uspomena. Uz puno osmijeha, druženja i zabave maturalac će nam sigurno ostati jedno od najljepših iskustva tijekom školovanja.

E. Janković

Pročitajte još

Petodnevna avantura „Škole u prirodi“4. razreda!

Petodnevna avantura „Škole u prirodi“4. razreda!

U razdoblju od 25.5. do 29.5.2026. učenici OŠ Jože Horvata Kotoriba u pratnji svojih učiteljica Draženke Golub i Adele Horvat uspješno su proveli i priveli kraju avanturu života zvanu „Škola u prirodi“. ​Naša ekipa od 30 učenika kroz pet dinamičnih dana proputovala je...

PUB kviz u našoj školi :)

PUB kviz u našoj školi 🙂

Naša je škola 10. lipnja 2026. pretvorena u pravu pravcatu kvizašku arenu! Učenici od 5. do 8. razreda u timovima koji su se sastojali od  jednog petaša, šestaša, sedmaša i osmaša zajednički su odmjerili znanje i brzinu u prvom školskom pub kvizu. Atmosfera je bila...

Skip to content