Bili smo na maturalcu koji ćemo sigurno zauvijek pamtiti. Tijekom ta četiri dana posjetili smo mnoga zanimljiva mjesta: Njivice, Punat, otočić Košljun, Jurandvor, Bašku, grad Krk i Kraljevicu te smo saznali mnoge zanimljive informacije o povijesti Krka. Ovo putovanje bilo je posebno jer nam je omogućilo da još bolje upoznamo jedni druge, družimo se izvan školskih klupa i zajedno stvorimo nove uspomene koje ćemo zauvijek nositi sa sobom. U špilji Biserujki naučili smo više o podzemnom svijetu i prirodnim ljepotama otoka Krka. Na otočiću Košljunu razgledali smo franjevački samostan i bogatu etnografsku zbirku te saznali mnogo o glagoljici i hrvatskoj povijesti. U Jurandvoru smo posjetili crkvicu sv. Lucije i upoznali se s Bašćanskom pločom, jednom od najvažnijih hrvatskih povijesnih spomenika. U gradu Krku razgledali smo stare gradske ulice, katedralu i druge kulturne znamenitosti, a u Kraljevici smo posjetili Muzej ribarstva i brodogradnje gdje smo imali fini ručak i desert koji je bio pravi čokoladni užitak. Zbog velikih vrućina rashlađivali smo se kupanjem, a neki i ronjenjem. Bez obzira na visoke temperature uvijek su se nosile čarape na papuče – nova moda … Slobodno vrijeme dobro smo iskoristili za šetnju, druženje ili odmor. Sa maturalca smo se vratili puni novih znanja i nezaboravnih uspomena. Uz puno osmijeha, druženja i zabave maturalac će nam sigurno ostati jedno od najljepših iskustva tijekom školovanja.
E. Janković



