„Dodir bilja” oduševio na Državnoj smotri projekata u Zagrebu

by | svi 18, 2026 | Vijesti

U subotu, 16. svibnja 2026., učenici 4.a razreda s ponosom su predstavili svoju školu i svoj projekt „Dodir bilja” na Državnoj smotri projekata u Osnovnoj školi Grigora Viteza u Zagrebu, Projekt građanin iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja i drugih međupredmetnih tema.

Eva Sušec, Lucija Svrta, Arijan Tilošanec i Ela Orehovec, uz vodstvo svoje mentorice Adele Horvat, predstavili su projekt kojim su spojili zdravlje, ekologiju i poduzetništvo. Kroz izradu prirodnih sapuna, krema, melema od ljekovitog bilja, gavezove masti, učenici su pokazali kako se znanje, kreativnost i briga za zajednicu mogu pretvoriti u vrijednu i inspirativnu priču.

Njihov rad istaknuo se temeljitim istraživanjem, bogatim portfolijem i promišljenim pristupom očuvanju zdravlja i prirode. Stručno povjerenstvo posebno je pohvalilo kreativnost, besprijekoran javni nastup, timski duh i građanski angažman učenika te njihovu sposobnost da na inovativan i zanimljiv način promiču važnost prirodne i zdrave njege kože.

Projekt je uspješno povezao ekologiju, očuvanje tradicije i poduzetništvo, pokazujući kako male dječje ideje, uz znanje i trud, mogu prerasti u vrijedne inicijative koje pozitivno utječu na cijelu zajednicu.

Poseban dojam ostavile su riječi učenika koje su sažele srž cijelog projekta:

„Mi ne pravimo samo sapune,
mi stvaramo dodir prirode.
Mi čuvamo tradiciju.
Mi vraćamo koži ono što joj pripada,
jer naša koža zaslužuje čistu, zdravu i iskrenu njegu.”

Ovaj uspjeh još je jedna potvrda da i najmlađi mogu biti veliki pokretači pozitivnih promjena u društvu. Svojim znanjem, trudom i kreativnošću učenici 4.a razreda pokazali su kako se odgovornim djelovanjem već danas može graditi ljepša, zdravija eko-budućnost.

Čestitamo našim učenicima i mentorici na izvrsnom predstavljanju škole i inspirativnom projektu! Ponosni smo na njihov uspjeh i želimo im još mnogo lijepih projekata i postignuća!

 

Adela Horvat

Pročitajte još

Petodnevna avantura „Škole u prirodi“4. razreda!

Petodnevna avantura „Škole u prirodi“4. razreda!

U razdoblju od 25.5. do 29.5.2026. učenici OŠ Jože Horvata Kotoriba u pratnji svojih učiteljica Draženke Golub i Adele Horvat uspješno su proveli i priveli kraju avanturu života zvanu „Škola u prirodi“. ​Naša ekipa od 30 učenika kroz pet dinamičnih dana proputovala je...

PUB kviz u našoj školi :)

PUB kviz u našoj školi 🙂

Naša je škola 10. lipnja 2026. pretvorena u pravu pravcatu kvizašku arenu! Učenici od 5. do 8. razreda u timovima koji su se sastojali od  jednog petaša, šestaša, sedmaša i osmaša zajednički su odmjerili znanje i brzinu u prvom školskom pub kvizu. Atmosfera je bila...

Skip to content