Najčitači: Djeca koja vole knjige

by | svi 9, 2025 | Vijesti

Dana 9. svibnja 2025. godine, u Osnovnoj školi Jože Horvata Kotoriba, održano je proglašenje najčitača među učenicima nižih razreda – djece koja knjige ne doživljavaju kao obvezu, već kao svakodnevne suputnike u svijetu mašte, znanja i emocija.

Ovi mladi ljubitelji pisane riječi istaknuli su se redovitim čitanjem, aktivnim sudjelovanjem u radu školske knjižnice te iskrenom strašću prema knjigama. Kroz svoje čitateljske avanture ne samo da uče o svijetu oko sebe, već otkrivaju i vlastite misli, osjećaje i snove.

Ravnateljica škole, Snježana Matoš, istaknula je koliko je važno njegovati čitateljske navike od najranije dobi. Upravo su ovakva priznanja prilika da se istakne trud i ljubav prema čitanju, ali i da se potaknu i ostali učenici na otkrivanje čarolije knjiga.

Najčitačima ove godine proglašene su učenice Ema Karloci, Rea Vidović, Eva Sušec i Stela Matulin. Svaka od njih primila je zahvalnicu i nagradu, a posebno se istaknula Ema Karloci, koja je pročitala čak 17 naslova i osvojila prvu nagradu. Nagrade je velikodušno donirala nakladnička kuća Školska knjiga, na čemu joj škola od srca zahvaljuje.

Najčitačice su već najavile da će se i iduće godine boriti za ovu titulu, vođene istim žarom prema čitanju. Njihova posvećenost pokazuje da su upravo knjige temelj na kojem djeca grade svoju znatiželju, kreativnost i samopouzdanje.

Ovaj događaj snažan je podsjetnik da jedna dobra knjiga u pravim rukama može pokrenuti čitav svijet.

Knjižničarka Jasna Tišljar

Pročitajte još

Bili smo na maturalcu!

Bili smo na maturalcu!

Bili smo na maturalcu koji ćemo sigurno zauvijek pamtiti. Tijekom ta četiri dana posjetili smo mnoga zanimljiva mjesta: Njivice, Punat, otočić Košljun, Jurandvor, Bašku, grad Krk i Kraljevicu te smo saznali mnoge zanimljive informacije o povijesti Krka. Ovo putovanje...

Petodnevna avantura „Škole u prirodi“4. razreda!

Petodnevna avantura „Škole u prirodi“4. razreda!

U razdoblju od 25.5. do 29.5.2026. učenici OŠ Jože Horvata Kotoriba u pratnji svojih učiteljica Draženke Golub i Adele Horvat uspješno su proveli i priveli kraju avanturu života zvanu „Škola u prirodi“. ​Naša ekipa od 30 učenika kroz pet dinamičnih dana proputovala je...

Skip to content