« Rujan 2024 »

Dani šibe i ribe
Autor: Snježana Matoš, 4. 6. 2024.

Ove su godine  u Kotoribi Dani šibe i ribe održani dvadeseti jubilarni put.

U okviru spomenute manifestacije, tijekom subote i nedjelje održavale su se raznovrsne planirane aktivnosti. Uz podršku Općine Kotoriba i kotoripskih udruga uključila se i mjesna Osnovna škola koja je organizirala zanimljive tradicijske i kreativne radionice. Radionice su se održavale od 10 do 12 sati, a u njima su sudjelovali kotoripski osnovnoškolci koji su sudjelovali u nekoliko radionica po vlastitom izboru.

Radionicu pletenja korpi vodio je Boris Pogorelec uz pomoć članova svoje obitelji koja još uvijek njeguje taj tradicijski obrt.

U suradnji s Udrugom umirovljenika održane su dvije radionice: radionicu Bojanje vodili su Vladimir Vugrinčić i  Ladislav Kovač. Polaznici radionice mogli su se okušati u miješanju boja i  bojanju raznim šablonskim valjcima. Radionicu izrade vaza od špage vodila je Ivanka Cmrečki  također članica Udruge umirovljenika.

U suradnji s Društvom naša djeca održana je radionica izrade ribica.

Članice Društva žena održale su također dvije radionice: radionicu izrade tabletića vodile su Maria Cenko i Ksenija Lukša, a radionicu izrade cvijeća od papira vodila je Zlata Šebestijan.

U prostoru škole održana je radionica Školica robotike uz vodstvo učiteljice Karmen Somi.

Na prostoru školskog igrališta, u suradnji s Izviđačima i uz vodstvo učiteljice Romine, održana je radionica postavljanja šatora. U suradnji s kotoripskim DVD-om održane su vatrogasne  igre za dvije skupine djece, mlađu i starije.

Osim radionica učenici su mogli pogledati i prezentaciju ispiranja zlata koju su vodili članovi Vidovskih zlatara iz Donjeg Vidovca,  izradu svetomarske čipke koju su vodile čipkarice iz Svete Marije te prezentaciju  Motonautičkog kluba iz Kotoribe.

Nakon održanih radionica učenicima polaznicima su podijeljene pohvalnice za sudjelovanje u spomenutim radionicama, a zahvalnice svim voditeljima radionica.

Učenici i učiteljice s radošću su sudjelovali u  radionicama u kojima su mogli naučiti i isprobati ponešto tradicijsko, a ponešto i moderno.

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju! smiley

Danijela Sabol

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji.