Uspješni na izložbi likovnih radova "Zaplešimo"
Autor: Karmen Somi, 27. 10. 2023.

Učenice naše škole u ponedjeljak su u pratnji učiteljice likovne kulture posjetile Muzej Grada Đurđevca kako bi prisustvovale otvorenju izložbe „Zaplešimo“.

Riječ je o izložbi učeničkih likovnih ostvarenja; izazov izrade plakata za plesni događaj. Natječaj je vezan uz aktualnu izložbu Henri de Toulouse-Lautrec „Svjetla Moulin Rougea“ u Muzeju Grada Đurđevca.

Cilj natječaja i izložbe promatranje je umjetničkih djela Henri de Toulouse-Lautreca temeljem kojeg učenici analiziraju umjetnička djela autora, istražuju i izražavaju svoje ideje, osjećaje i iskustva u svoja likovna ostvarenja. Promatranjem postojećih likovnih djela učenici su stvorili vlastitu interpretaciju kroz različite tehnike i elemente forme.

Učenice čiji su likovni radovi odabrani za izlaganje su: Rihanna Majetić, 6. B razred, Sanja Horvat, 7. A razred, Tesa Špiranac i Lana Oršoš, 7. B razred, a mentorica učenicama je učiteljica likovne kulture Barbara Salaj Zlatar.

Na samom otvorenju proglašeni su nagrađeni učenici, a naša je Sanja osvojila 3. mjesto u kategoriji radova od 5. - 8. razreda! Čestitamo Sanji na uspjehu!

B . Salaj Zlatar

Radove i  fotografije možete pogledati pod Opširnije.