Kreativna lektira - Vlak u snijegu
Autor: Martina Katar, 11. 2. 2021.

Kako lektira može biti zanimljiva i kreativna pokazali su nam učenici 3.a. Njima je svaka lektira posebna i čarobna jer kreativno i s ljubavlju pristupaju svakom djelu. Cijeli prošli tjedan protekao je u vrlo zanimljivom tonu, veselju i smijehu. Učenici su prikazali dječju igru „svatova“. U razredu smo imali mladence, muzikaše, barjaktara te sve što priliči jednoj veseloj svadbi! Snijeg koji je vani pao upotpunio nam je doživljaj i omogućio nam je uživjeti se u likove dječjeg romana. Najuzbudljivije je bilo kad je učiteljica izradila ulaznice za kino i smjestila učenike u redove kao u pravom kinu, uz friško pečene kokice.

Satovi likovnog i matematike prošli su brzinom snježne čarolije. Izračunali smo broj piščevih godina, koliko je godina živio, kada je umro, otkrivali smo šifre i još ponešto. Koristili smo i digitalne alate pa smo na svojim tabletima  uspješno riješili kvizove u Fllippity-ju i Wordwallu te popunili radni list u alatu Canva.

Sve u svemu, izrazito smo uživali u ovom prekrasnom dječjem romanu.

Učiteljica Adela Horvat