« Rujan 2024 »

Ukupno: 204031
Program osposobljavanja za upravljanje biciklom učenika 5-ih razreda
Autor: Karmen Somi, 17. 6. 2024.

29. svibnja 2024. godine učenici petih razreda OŠ Jože Hotvata Kotoriba okupili su se kako bi polagali ispit za vozača bicikla. Programu osposobljavanja za upravljanje biciklom bilo je prisutno 25 učenika.

Ispit za vozača bicikla uključivao je testiranje njihovih teoretskih znanja o prometnim pravilima, sigurnosti u prometu i pravilnom ponašanju na cesti. Nakon uspješno položenog teorijskog dijela, učenici su imali priliku demonstrirati svoje praktične vještine vožnje bicikla pod stručnim nadzorom instruktora HAK-a.

U provjeri znanja i vještina vožnje sudjelovali su djelatnici HAK-a i djelatnici prometne policije Međimurske županije. Priprema poligona i učionice za polaganje odvijalo se u suradnji učiteljice Jelene Tuksar i učenika. Ovaj događaj predstavlja važan korak prema stjecanju veće sigurnosti u prometu i razvijanju odgovornog ponašanja kao biciklista. Uspješno su vozački ispit za vozača bicikla položili svi učenici.

Ova postignuća su rezultat predanosti učenika, potpore njihovih roditelja i truda školskog osoblja koji je vodio pripreme za ovaj važan ispit.

Čestitamo svim našim učenicima 5. razreda na njihovom uspjehu i na važnom koraku prema sigurnoj vožnji bicikla. Nadamo se da će ovo iskustvo poslužiti kao primjer drugima i potaknuti odgovorno ponašanje u prometu.

Hvala svima  koji su podržali naše učenike na ovom putovanju. Sigurnost naših učenika u prometu je od iznimne važnosti, i zajedno s njima gradimo sigurnije okruženje za sve nas.

Jelena Tuksar

Fotografije pod Opširnije.